Kadife Dolgu Nedir ?

Son zamanlarda çok sık tercih edilen dolgulardan birisidir. Kadife dolgu, diğer dolgulara nazaran daha homojen ve pürüzsüz yapıya sahiptir. Dolayısıyla daha doğal sonuçlar elde edebiliyoruz.

Kadife Dolgu Diğer Dolgulardan ayıran Özellikler Nelerdir?

Kadife dolgu; cildimizin yapısında doğal olarak yer alan, cilde dolgunluk, nem ve parlaklık veren fakat zamanla takvim yaşıyla azalan ‘hyaluronik asit’ içeriğine sahiptir. Diğer hyaluronik asit yapılı dolgulardan en büyük farkı; yapısının daha homojen ve pürüzsüz kısacası cildimizdeki hyaluronik asit yapısına çok benzer olmasıdır. ‘Kadife’ kumaşında olduğu gibi; birbirine eşit yapıda, sıralı, düz ve pürüzsüz hyaluronik asitlerden oluşmuştur. Bu özelliği sayesinde uygulandığı alanlarda bir süre sonra kendi cilt dokunuz gibi pürüzsüz bir görünüm kazanmaktadır.

Kadife Dolgu Uygulanışı

Kadife dolgu uygulaması öncesinde uygulanacak alan, bölgesel anestezi kremi ile hazırlanır.

Daha sonra cilt temizliği yapıldıktan sonra uygulamaya geçilir. Uygulanacak alan genişliğine bağlı yaklaşık olarak 20-30 dakika aralığında tamamlanmaktadır. İşlem sonrasında; ‘Kadife Dolgu’ yapısındaki zengin ve homojen hyaluronik asit ile su tutma ve bu sayede dokunuzu hacimlendirip, cildi nemlendirip pürüzsüz bir şekilde yayılma özelliğine sahiptir.

Kadife Dolgu uygulaması; cilt anatomisi ve dolgu uygulama konusunda deneyimli doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

Uzm. Dr. Erşan Ön

Kadife gibi pürüzsüz bir cilt Kadife Dolgu ile mümkün…

Cildimiz, cilt altı yağ tabakası, hyalüronik asit, elastik ve kollajen lifler gibi elementlerden oluşur. Ancak yıllar geçtikçe kemik ve kemik üstü dokularda geri çekilmeler ve zayıflamalar yaşanır, bu durum dokuların aşağı ve içeriye doğru hareket etmesine neden olur. İşte tüm bu sebeplerle özellikle göz çevresi, burun kenarları, çene hattı gibi bölgelerde ortaya çıkan kırışıklıklar, çukurlar ve silikleşmeler için dolgu uygulamalarını tercih ediyoruz.

Son günlerde sıklıkla tercih ettiğimiz uygulamalardan biri ise Kadife (Velvet) Dolgu teknolojisi… Bu yeni teknolojik dolgu Hyalüronik özellik taşır. Birbirine paralel bağlanmış bağlar sayesinde ciltte homojen yayılma sağlar. Bu özelliği sayesinde işlem sonrası şekil bozukluğu veya asimetri oluşmaz.

Uygulanan dokuyu hacimlendirir ve nemlendirir, cilt dokusunda ismine benzer nitelikte kadife gibi pürüzsüz doğal bir görünüm sağlar. Bu pürüzsüz ve homojenize yapı daha konforlu bir uygulama sağlar, işlem sonrası acı ve ağrıyı en aza indirir. İşlem sonrası kişi normal hayatına kolaylıkla dönebilir. Özellikle orta yüz dediğimiz yanak, çene, şakak, burun bölgesinde ve el üzerinde hacim kayıpları, derin kırışıklıkları ve çukurlaşmayı ortadan kaldırır. Ayrıca homojen yapısı asimetri ve seviye farkı yaratmaz, en doğal şekilde korunur.

Dr. Nermin Filizci Varılsüha

Kadife Dolgu (Cytosial Dolgu)

Dolgu uygulamaları, son yıllarda ameliyatsız estetik uygulamalarda en sık tercih ettiğimiz uygulamalardır. Kadife dolgu, son teknoloji ile üretilmiş yeni nesil hyaluronik asit dolgudur. Velvet tekonolojisi ile üretilen cytosial dolgunun en önemli özelliği, hyaluronik asit zincirlerinin homojen ve birbirine paralel bir şekilde bağlanmasıdır. Bu sayede işlem yapılırken herhangi bir şekil bozukluğu ve asimetri görülmez. İşlem sırasında dolgunun akışkanlığı sayesinde ağrı ve morluk oluşma olasılığı yoktur.

Dolgu uygulamalarından sonra yapılan bölgede şişlik, kızarıklık ve morluk oluşabilmektedir. Ancak kadife dolgu ile bunların oluşumu minimum düzeydedir. Velvet teknolojisinin bir diğer avantajı dolgu erirken görülen, bir bölgede fazla erime gibi asimetrik bir erimenin olmaması, homojen yapısı sayesinde yapılan bölgede yavaş yavaş ve düzenli bir şekilde erime olmasıdır. Kadife dolgu uygulaması, ağrısız, konforlu ve kişiyi mutlu eden bir uygulama ile doğal ve güvenilir uygulama kolaylığı sunmaktadır.

Dr. Canan Öztürk